czwartek, 28 listopada 2013 08:59

Wójt na szkodę nie działał

Chełmska prokuratura nie stwierdziła przekroczenia uprawnień przez wójta Siedliszcza Hieronima Zonika i umorzyła śledztwo po doniesieniu Lubelskiego Związku Lekarzy Rodzinnych-Pracodawców.

czwartek, 28 listopada 2013 08:59

Z myślą o fabryce części samolotów

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie zamawia nowoczesną aparaturę do laboratorium badań środowiskowych, wchodzącego w skład Centrum Studiów Inżynierskich w Depułtyczach Królewskich. Sprzęt wart 30 mln zł ma posłużyć m. in. do produkcji części samolotów dla jednej z największych firm lotniczych na świecie, z którą chełmska uczelnia podjęła współpracę.

czwartek, 28 listopada 2013 08:58

Mają parcie na miasto?

G9, które w ostatnich wyborach samorządowych przejęło władzę w powiecie chełmskim, szykuje się już do kolejnych wyborów. Władza najwyraźniej smakuje, apetyty rosną… Tym razem grupa zapowiada wystawienie swoich kandydatów nie tylko do rady powiatu, ale i miasta, łącznie z kandydatem na prezydenta Chełma. Idąc po przykładzie miejskiego PSL, którego szef mimo miernego wyniku został wiceprezydentem Chełma, jako przystawka też można się trochę obłowić.

czwartek, 28 listopada 2013 08:58

Kuksańce u prokuratora

Nastoletni wychowankowie domu dziecka pobili upośledzonego kolegę. Dyrekcja o wydarzeniu powiadomiła policję i prokuraturę. Ta rozsądzi, na ile poważne były kuksańce. Napastnicy oczywiście się wypierają.

czwartek, 28 listopada 2013 08:57

Przeprowadzka-niewypał

Zamiast walczyć o lepszy kontrakt i pieniądze z Narodowego Funduszu Zdrowia dyrekcja szpitala będzie musiała oddawać setki tysięcy złotych do NFZ i Urzędu Marszałkowskiego - dowiedzieliśmy się nieoficjalnie. - To na ludziach szuka się oszczędności, a tu koło nosa przechodzą ogromne pieniądze! - komentują w szpitalu.

czwartek, 28 listopada 2013 08:56

Bandziory idą pod sąd

Lista zarzutów jest długa, czekająca ich kara wysoka, nawet 12 lat więzienia. Mowa o 29-letnim Arturze G. i 32-letnim Marcinie P. Obu prokuratura oskarżyła m.in. o napad z nożem na rodzinę w Janowie i rozbój z bronią na chełmianinie, a Artura G. dodatkowo o wyłudzenie pieniędzy od rodziny Mieczysława W. przebywającego w areszcie byłego wójta gminy Żmudź.