środa, 21 stycznia 2015 12:00

Słodkie zmagania

14 stycznia w Zespole Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego rozstrzygnięto etap wojewódzki XX Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik i Piekarz oraz XVIII Turnieju Piekarskiego im. Anny Butki i XVIII Turnieju Cukierniczego im. Wojciecha Kandulskiego. W tym ostatnim trzecie miejsce zajęła uczennica z Chełma Marlena Kępowicz.

Żelazo i mangan do pewnego stopnia nie stanowią większego zagrożenia dla zdrowia, jednak mają pewne znaczenie w określaniu standardów wody pitnej: niepożądany efekt wizualny sprawia, że woda nie nadaje się do stosowania w pracach domowych. Ponadto z powodu gorzkiego, metalicznego posmaku jest niechętnie spożywana zarówno przez ludzi, jak i zwierzęta.

środa, 14 stycznia 2015 12:19

Górny łamie prawo?

Według opinii eksperta do spraw legislacji z Biura Analiz Sejmowych, wiceprezydent Chełma Józef Górny ma obowiązek w oświadczeniu majątkowym ujawniać wysokość swojej emerytury wojskowej. Nie podał jej jeszcze ani razu, twierdząc, że prawo go do tego nie obliguje.

środa, 14 stycznia 2015 12:19

Pacjent jak zakładnik

W środę lekarze rodzinni zrzeszeni w Lubelskim Porozumieniu Lekarzy Rodzinnych Pracodawców (współpracującym z Porozumieniem Zielonogórskim) porozumieli się z ministrem zdrowia i otworzyli przychodnie. Ale podkopali zaufanie swoich pacjentów, których potraktowali jak zakładników.

środa, 14 stycznia 2015 12:18

Czyja to czaszka?

Ludzką czaszkę znalezioną 20 grudnia ub.r. w lesie w okolicy Kaniego (gm. Rejowiec Fabryczny) zbadają lekarze z Zakładu Medycyny Sądowej w Lublinie. Oględziny, w tym próby DNA, mają dać odpowiedź czyje to szczątki.

środa, 14 stycznia 2015 12:18

Zwłoki w pustostanie

Najprawdopodobniej wychłodzenie organizmu było przyczyną śmierci 59-latka znalezionego w pustostanie przy ul. Okszowskiej w Chełmie.