środa, 30 lipca 2014 15:41

Śmierć na drodze w Izbicy

63-letni mężczyzna nie żyje, a 37-latek w ciężkim stanie przebywa w szpitalu. To skutki tragicznego wypadku, do którego doszło na krajowej drodze nr 17 w Izbicy. Fiat punto najprawdopodobniej wpadł w poślizg i wbił się w jadącego z naprzeciwka tira.

środa, 30 lipca 2014 12:40

Cztery lata dla zwyrodniałego brutala

Na cztery lata więzienia skazał Sąd Okręgowy w Lublinie 23-letniego Damiana H. z Kulika (gm. Siedliszcze), który brutalnie pobił, okradł i upokorzył swojego sąsiada wkładając mu w odbyt drewniany tłuczek do ziemniaków. Zraniony mężczyzna przez kilka dni cierpiał katusze, bo w obawie przed zemstą nie wezwał pogotowia. W końcu jednak trafił do szpitala. Tylko szybka operacja uratowała mu życie.

środa, 30 lipca 2014 12:40

Rzepak w spadku

Deszcze i burze przerwały tzw. małe żniwa. Rolnicy muszą czekać z wejściem na pola a cena rzepaku idzie w dół. W tym roku jest i tak o kilkaset złotych niższa niż dwa lata temu.

środa, 30 lipca 2014 12:35

Targowisko nerwów

Handel na łączniku między ul. Lwowską a Popiełuszki zakazany, ale po obu jego stronach, na prywatnych działkach, kwitnie w najlepsze. - Właściciele tych działek zarabiają teraz krocie: w ciągu trzech dni podnieśli ceny dzierżawy trzykrotnie - skarżą się kupcy przepędzeni z łącznika. Ci, których było stać i dla których wystarczyło miejsca, przenieśli się na targowiska. Tam jednak są w konflikcie z kupcami, którzy od lat tam handlują.

środa, 30 lipca 2014 12:32

Nie ma pieniędzy na skwer

Mimo urzędniczych zapowiedzi, w tym roku prawdopodobnie nie będzie badań archeologicznych przy skwerze przy ul. Lubelskiej, gdzie planowano odsłonięcie murów średniowiecznej bramy miejskiej. Urzędnicy tłumaczą, że brakuje na to pieniędzy. - To dlatego, że musieliśmy dołożyć do innych inwestycji - mówi Stanisław Mościcki, wiceprezydent Chełma.

środa, 30 lipca 2014 12:31

Wpuszczą na turbinę

Budowa ronda turbinowego przy skrzyżowaniu al. AWP i ul. Wojsławickiej na finiszu. W tym tygodniu kierowcy będą już mogli jeździć po przebudowanej części ronda.