środa, 25 września 2013 10:08

Proces VIP-ów nie ruszył

Pół roku po skierowaniu do sądu aktu oskarżenia przeciwko posłowi SLD Zbigniewowi Matuszczakowi i wiceprezydentowi Chełma Stanisławowi Mościckiemu, w minionym tygodniu miał ruszyć proces w ich sprawie. Przewodniczący wydziału karnego poinformował przybyłych, że rozprawa się nie odbędzie z powodu choroby sędzi.

środa, 25 września 2013 10:08

Potrójny gigant

Długo nie trzeba było czekać. Ledwie tydzień po pierwszej ucieczce z utworzonego po cichu „poprawczaka” w Rejowcu znowu czmychnęli wychowankowie. Tym razem aż trzech. I do końca minionego tygodnia zbiegów nie udało się znaleźć. Czy mieszkańcy Rejowca powinni się już bać?

środa, 25 września 2013 10:07

Ale kocioł!

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Kryształ” w Rejowcu musiała wymienić nowy piec w nowej kotłowni, bo okazało sie, że nie nadaje sie do ciągłego palenia i jest nieekonomiczny. Za nowy trzeba było zapłacić 50 tys. zł. - Kto to projektował, kto to zatwierdzał? - pytają mieszkańcy.

środa, 25 września 2013 10:06

Rusza remont skrzyżowania

We wtorek 24 września rozpocznie się remont jednego z najruchliwszych skrzyżowań w mieście przy zbiegu ulic Rejowieckiej i Szpitalnej. Kierowców czekają poważne utrudnienia w ruchu drogowym. Jedna nitka Rejowieckiej, na odcinku Krasickiego - Judyma, zostanie wyłączona z ruchu.

czwartek, 26 września 2013 10:04

Zagadka pod posadzką

Kolejne odkrycie pod posadzką bazyliki Narodzenia Najświętrzej Marii Panny w chełmie. Tym razem polsko-ukraińska grupa naukowców natrafiła na doskonale zachowaną płytę nagrobną z początku XVI wieku. Widnieje na niej napis w języku starocerkiewnosłowiańskim: „Tu spoczywa Teodor Selivanow z Chełma”. - Ta płyta to bardzo rzadki zabytek. Przed nami zbadanie grobu - mówi Stanisław Gołub, chełmski archeolog.

środa, 25 września 2013 10:04

Proces upada na zdrowiu

Kolejny oskarżony o przekroczenie uprawnień chełmski policjant kryminalny złożył w sądzie zwolnienie lekarskie i jednocześnie nie wyraził zgody na rozpoczęcie procesu bez jego udziału. Sędzia był zmuszony ponownie przełożyć termin pierwszej rozprawy.