czwartek, 28 listopada 2013 08:32

Sawińskie ciemności

Właściciele sklepów w centrum Sawina skarżą się, że uliczne latarnie włączane są zbyt późno. - Już po szesnastej robi się ciemno i z uwagi na bezpieczeństwo zarówno klientów, jak i nas samych warto byłoby zmienić czas zapalania świateł w Rynku - mówi jeden z nich. - Władze gminy nie reagują jednak na nasze apele.

czwartek, 28 listopada 2013 08:32

Zjechały się teatry

Ubiegły weekend upłynął w Chełmie pod znakiem spektakli, warsztatów aktorskich i spotkań z aktorami. Wszystko za sprawą I Ogólnopolskich Spotkań Profesjonalnych Teatrów Amatorskich.

środa, 27 listopada 2013 13:58

Pół wieku w harmonii

Zgoda, chęć szukania kompromisu i kultywowanie rodzinnych tradycji - to przepis na udany związek Petroneli i Ryszarda Szadowskich. Małżeństwo z Raciborowic-Kolonii wie, o czym mówi, bo przeżyło razem pół wieku.

czwartek, 21 listopada 2013 12:57

Pokropili węgiel

Firma PDCo zakończyła rozpoznanie złóż węgla kamiennego w Olchowcu w gminie Wierzbica. Społeczne nadzieje na inwestycje rosną, ale decyzji o budowie kopalni jak nie było, tak nie ma.

czwartek, 21 listopada 2013 12:56

Policja do Fabrycznego?

Miasto Rejowiec Fabryczny zabiega o przeniesienie komisariatu policji z Rejowca do siebie. Burmistrz Bodys kusi komendanta wojewódzkiego działką lub budynkiem do remontu. Wójt gminy Rejowiec Tadeusz Górski raczej nie zaprotestuje.

czwartek, 21 listopada 2013 12:54

Jedziesz? Płać!

Od 1 grudnia odcinek drogi ekspresowej S 12 z Piask do Lublina znajdzie się w systemie viaTOLL, czyli płatnych dróg. Czy to podniesie ceny biletów autobusów i busów z Chełma do Lublina? - Do końca roku na pewno podwyżki nie będzie - mówi Sławomir Dziewulski, współwłaściciel firmy przewozowej VIKI Bus. - Jeśli później dojdzie do wzrostu cen biletów, to nie będą to drastyczne kwoty - zapowiada.