środa, 19 listopada 2014 13:20

Wyleczyli z zasiłku

Kilka dni temu Patrycja Kulbaka z Chełma dowiedziała się, że traci prawo do świadczenia pielęgnacyjnego na chorego na cukrzycę syna. - Orzeczono, że Ignaś jest niepełnosprawny i potrzebuje stałego współudziału opiekuna w procesie leczenia i rehabilitacji, ale nie wymaga ciągłej opieki. Według mnie to niedorzeczność - żali się chełmianka.

środa, 19 listopada 2014 13:12

Potrójne święto u Dreszerczyków

W II LO w Chełmie zorganizowano akademię z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę połączoną z obchodami Dnia Patrona - gen. Gustawa Orlicz - Dreszera oraz uroczystością ślubowania klas pierwszych. Podczas akademii przypomniano historię Polski, a przekazywane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami w wykonaniu szkolnego chóru „Rapsodia” oraz recytacjami wierszy. Na zakończenie uczennica klasy III wykonała piosenkę pt. „Ja to mam szczęście” wieńczącą całą uroczystość. Podczas spotkania Łukasz Łukiewicz, nauczyciel historii przedstawił wyniki Szkolnego Konkursu Historycznego „Generał Gustaw Orlicz-Dreszer - życie i działalność”. W konkursie uczestniczyły 3-osobowe reprezentacje wszystkich klas pierwszych. Klasyfikacja zespołowa: miejsce I - klasa I a, miejsce II - klasa I d, miejsce III - klasa I e. W klasyfikacji indywidualnej miejsce pierwsze zajął Michał Sobstyl z kl. I d, drugie Agnieszka Gryglicka z klasy I a, a trzecie Karolina Steczuk, również z klasy I a. Organizatorami konkursu byli nauczyciele historii: Elżbieta Tołyż oraz Łukasz Łukiewicz. Akademia została przygotowana przez uczniów z klas: Ia, Ie, Ig oraz II f pod kierunkiem Anety Holuk przy współpracy z opiekunem chóru Krzysztofem Olejniczakiem. Uroczystość poprowadzili Sławomir Rogucki i Adam Kot.

 

środa, 19 listopada 2014 13:04

Radek pomaga w Mampikonie

Radosław Jarecki, wolontariusz Stowarzyszenia Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie, od dwóch miesięcy jest na Madagaskarze. Jako świecki misjonarz pomaga ojcom ze Zgromadzenia Ducha Św., ucząc dzieci języka angielskiego.

środa, 19 listopada 2014 12:53

Upomniana przez pomyłkę

Kilka tygodni temu pani Alicja z Chełma dostała z Poczty Polskiej informację, że zalega z abonamentem rtv. Zdziwiło ją to, bo kilka miesięcy wcześniej przepisała odbiornik telewizyjny na męża, który jest z tej opłaty zwolniony. Dzięki naszej interwencji udało się wyjaśnić, że pismo było pomyłką.

środa, 19 listopada 2014 12:46

Oko diagnosty wypatrzy

Ponad 200 kierowców skorzystało z bezpłatnych przeglądów aut w ramach akcji powiatu chełmskiego, policji, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego i właścicieli stacji diagnostycznych.

środa, 12 listopada 2014 14:07

Szpiedzy czy przemytnicy?

Strażnicy graniczni w okolicy Dubienki i Uchańki wypatrzyli obiekty latające, które trzykrotnie przekroczyły granicę państwa. Do dziś nie wiadomo czy byli to przemytnicy, czy może szpiedzy?