środa, 06 listopada 2013 10:03

Droga bez znaków

Według mieszkańców osiedla Gwarek na wybudowanej niedawno drodze przy ul. Szarych Szeregów brakuje odpowiedniego oznakowania. - Do wypadku przez to dojdzie - skarżą się ludzie.

środa, 06 listopada 2013 10:03

Pisać można, ale grzecznie

Uczniowie ZSO nr 6 w Chełmie założyli facebookowy funpage, na którym zamieszczali cytaty z wypowiedzi swoich nauczycieli. Pomysł nie wszystkim przypadł do gustu. Niektórzy pedagodzy czuli się dotknięci komentarzami, jakie w internecie zamieszczała młodzież.

środa, 06 listopada 2013 10:02

Nie ma pomysłu na lecznicę

Leszek Tatys, przewodniczący rady gminy Żmudź obawia się, że budynek po byłej lecznicy weterynaryjnej zniszczeje, jeśli nie zostanie zagospodarowany. Urzędnicy nie mają jednak pomysłu, co w nim urządzić.

środa, 06 listopada 2013 10:01

Ciężarówki niszczą Judyma

Kierowcy ciężarowych samochodów za nic mają obowiązujący ich na ul. Judyma zakaz ruchu i jeżdżą tamtędy w najlepsze, niszcząc nawierzchnię drogi. Policja zapowiada częstsze kontrole w tamtym rejonie.

środa, 06 listopada 2013 10:00

Wspólnoty skarga na wiceprezydenta

- Wiceprezydent Górny obiecał spotkanie i nic - mówią mieszkańcy wspólnot przy ul. I Pułku Szwoleżerów. Pierwszy zastępca prezydenta zapewniał ich, że w październiku zajmie się kwestią dzierżawy kontenerów na śmieci. Miesiąc minął i sprawa do dziś nie została uregulowana.

środa, 06 listopada 2013 10:00

Boisko wciąż nie do użytku

Już ponad rok młodzież z osiedla Słoneczne czeka na otwarcie boiska, ale chełmska firma „Leśniewscy”, która budowała obiekt, nie wykonała zabiegów pielęgnacyjnych, zleconych przez miasto. Dziś nie wiadomo, kiedy kompleks zostanie oddany do użytku, bo wykonawca… zapadł się pod ziemię. Kto wie, czy sprawą nie będzie musiał zająć się sąd.