środa, 30 października 2013 12:25

Tani tylko z nazwy

Miało być tanio, ale nie jest. Ponad 30 zł miesięcznie trzeba będzie zapłacić za miejski Internet i maksymalną prędkość transferu danych - 1Mb/s. Za niewiele większe pieniądze komercyjne firmy, działające na chełmskim rynku, oferują prędkości znacznie wyższe. Wybudowana przez samorząd sieć była atrakcyjna, ale kilka lat temu.

środa, 30 października 2013 12:25

Cementownia burzy się

Cemex Polska burzy stare linie technologiczne w chełmskiej cementowni. Z panoramy zakładu i miasta znikną stare, nieczynne kominy.

środa, 30 października 2013 12:24

Zabiegają o podstrefę ekonomiczną

Burmistrz Rejowca Fabrycznego i wójtowie gmin Rejowiec, Rejowiec Fabryczny i Siedliszcze chcą utworzenia podstrefy ekonomicznej. Na początek miałby być to teren o powierzchni 10 hektarów między Rejowcem Fabrycznym a Pawłowem.

środa, 30 października 2013 12:23

Drogi ratunek

Chełmski szpital słono zapłaci za „podtrzymanie” swojej bieżącej działalności i zachowanie płynności finansowej. Placówka rozstrzygnęła właśnie przetarg na 10 mln zł kredytu. Koszt - 5,5 mln zł.

środa, 30 października 2013 12:23

Szmuglują również górą

Pogranicznicy z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie badają sprawę przelotu nieoznakowanego samolotu w strefie przygranicznej. Niewykluczone, że to przemytnicy w ten sposób przyrzucali kontrabandę. Niedawno na Ukrainie rozbił się samolot wyładowany papierosami. Dwie osoby zginęły. Na Podkarpaciu pogranicznicy udaremnili przemyt papierosów za pomocą motolotni.

środa, 30 października 2013 12:22

Kalkulowanie stawki

Czyżby pojawiła się szansa na porozumienie lekarzy z dyrekcją chełmskiego szpitala? Doktorzy chcą zaproponować stawki, za które dobrowolnie przeszliby na tzw. kontrakty w zamian za zarzucenie pomysłu łączenia dyżurów i zmianowego systemu pracy. Ale nie wiadomo czy propozycja usatysfakcjonuje dyrekcję, która szuka oszczędności.