środa, 26 marca 2014 12:10

Dwa zgony jednej nocy

W niedzielę (23 marca) w Czerniejowie i Ignatowie w gminie Kamień znaleziono ciała dwóch mężczyzn. Obydwaj poprzedniego dnia pili alkohol.

środa, 26 marca 2014 12:07

Ścigani za Facebooka

Gminni policjanci, zamiast ścigać przestępców, muszą tropić autorów wpisów w internecie. Wójta Leśniowic ubodło, że ktoś może pisać dobrze o jego potencjalnej konkurentce w wyborach. - Najwyraźniej panicznie boi się przegranej - śmieją się jego przeciwnicy.

środa, 26 marca 2014 12:06

Obywatelski skok na miejską kasę

Wnioskodawcy z Inicjatywy Obywatelskiej „Nasz Chełm” złożyli na ręce Zygmunta Gardzińskiego, przewodniczącego rady miasta Chełm, projekt uchwały w sprawie budżetu obywatelskiego wraz z 1077 podpisami chełmian. - Projekt zostanie przedstawiony radzie miasta na najbliższej sesji. Mam nadzieję, że radni poprą go jednomyślnie - mówi Z. Gardziński.

środa, 26 marca 2014 12:05

Koniec piłki w Wojsławicach?!

Działacze klubu sportowego Vojsławia Wojsławice skarżą się na wójta gminy Jacka Semeniuka. W ubiegłym roku obiecał, że przygotuje boisko piłkarskie do rozgrywek. Sezon rusza za niespełna dwa tygodnie, a odpowiedniej płyty jak nie było tak nie ma. Klub może nie dostać licencji, co jest równoznaczne z wycofaniem zespołu seniorów z rywalizacji w chełmskiej lidze okręgowej.

środa, 26 marca 2014 12:05

Powiat włodawski wolny od pomoru świń

(18 marca) Powiat włodawski został wyłączony ze strefy buforowej wz. z wykryciem choroby afrykańskich świń na północy Polski. Martwy dzik znaleziony przed tygodniem w okolicach Sławatycz także nie był zarażony tą chorobą. Na pewno to jednak nie koniec kłopotów rolników, choć wydaje się, że najgorsze minęło.

środa, 26 marca 2014 12:04

Kobiety postraszą wójta?

Polskie Stronnictwo Ludowe szuka kandydata na wójta gminy Kamień. Na giełdzie nazwisk na razie pojawiają się Anna Dudek-Janiszewska i Grażyna Szykuła. Najprawdopodobniej pod uwagę nie będzie brany Kazimierz Stocki, który o fotel wójta ubiegał się cztery lata temu.