środa, 26 lutego 2014 11:24

Ciężarna w szkolnej ławce

Prawie 50 uczennic chełmskich szkół jest matkami lub lada miesiąc spodziewa się dziecka. I choć obecnie nie ma u nas matek 13-, 15-letnich, a kiedyś takie się zdarzyły, to rosnąca liczba przypadków zbyt wczesnego macierzyństwa powinna niepokoić. A głośno wciąż się o tym nie mówi.

środa, 26 lutego 2014 11:22

Wypadek w drodze do kliniki

Szczęście w nieszczęściu. Skończyło się na potłuczeniach i lekkich obrażeniach. Wójt gminy Kamień Roman Kandziora miał wypadek samochodowy. Służbowym autem wiózł do Białegostoku mieszkankę gminy i jej córkę do kliniki okulistycznej. Stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się z jadącym z przeciwka hyundaiem. Do zdarzenia doszło 10 km przed Białą Podlaską.

środa, 26 lutego 2014 11:21

Krężel zalazł... za skórę

Znany ze zbierania okazałych grzybów i wizyt na dniach otwartych w telewizji Zbigniew Krężel z Syczyna zalazł urzędnikom z gminy Wierzbica za skórę. Poskarżył się wojewodzie, że nie mógł wydostać się z domu, bo droga była zasypana śniegiem i że ośrodek pomocy społecznej mu nie pomaga. I urzędnicy musieli się tłumaczyć.

środa, 26 lutego 2014 11:20

Przyklepali megakredyt

Zarząd Województwa Lubelskiego zdecydował o poręczeniu kredytu konsolidacyjnego dla czterech szpitali w regionie, borykających się z problemami finansowymi. Wśród nich znalazła się chełmska lecznica, która dostanie 14,4 mln zł.

środa, 26 lutego 2014 11:19

Jański odpuszcza

Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego rezygnuje z pomieszczeń w chełmskim szpitalu. Mimo wygranego przetargu na dzierżawę nie przystąpiła do podpisania umowy i szpital unieważnił przetarg.

środa, 26 lutego 2014 11:18

Pięć dni w kolejce do pediatry?

W przychodni przy ul. Połanieckiej znów tłok do pediatrów. W ubiegły poniedziałek rodziców chcących telefonicznie zarejestrować dziecko do lekarza odsyłano na… piątek.