poniedziałek, 27 stycznia 2014 13:01

Fałszywy policjant, podrabiany wnuk

Zadzwonił do 90-latki, wmówił jej, że jest jej wnuczkiem, ma problemy i potrzebuje pieniędzy. Jego wersję potwierdził drugi oszust, podający się za policjanta. - Ostatecznie mężczyźni ci ukradli starszej pani ponad 8 tys. zł - mówi Marzena Skiba, rzecznik prasowy krasnostawskiej policji. Oszustwo wydało się, gdy do starszej pani z życzeniami z okazji Dnia Babci zadzwonił prawdziwy wnuk...

poniedziałek, 27 stycznia 2014 13:01

Drżą o pracę

Już niebawem chełmscy radni zdecydują o powołaniu Zespołu Przedszkolno-Szkolnego nr 3. W placówkach, które mają wejść w skład zespołu, panuje niepokój. Nauczyciele i pracownicy obsługi nie wiedzą czy będą mieli pracę.

poniedziałek, 27 stycznia 2014 13:00

Integracja w Trzynastce

Przedszkole Miejskie nr 13 przy ul. Połanieckiej od 1 września br. ma utworzyć oddziały integracyjne. - W tej części miasta nie ma przedszkola integracyjnego, a „Trzynastka” ma najlepsze warunki lokalowe - mówi Stanisław Mościcki, wiceprezydent Chełma. Placówka będzie poważną konkurencją dla integracyjnych przedszkoli niepublicznych.

poniedziałek, 27 stycznia 2014 13:00

Rewolucja w pierwszych klasach

Ministerstwo Edukacji Narodowej ponownie sięga do kieszeni samorządów i wprowadza limity liczebności oddziałów w szkole podstawowej. Od 1 września br. klasy pierwsze nie będą mogły liczyć więcej niż 25 uczniów. Chełmscy urzędnicy zastanawiają się, co zrobią, gdy do szkoły zostanie zapisanych np. 26 dzieci z obwodu. Czy dostaną zgodę na jeden oddział, czy będą musieli tworzyć dwie klasy.

poniedziałek, 27 stycznia 2014 12:59

Pościg za włamywaczami

Włamali się do sklepu jubilerskiego w Zamościu. A potem z łupem w bagażniku uciekali w kierunku Krasnegostawu. Krasnostawscy mundurowi dopadli ich po brawurowym pościgu.

poniedziałek, 27 stycznia 2014 12:56

Psiaki z Białopola mają schronienie

W bólach rodziło się porozumienie Chełma z gminą Białopole dotyczące opieki nad bezdomnymi zwierzętami. Radni opozycji przekonywali, że miasto ma zawartych zbyt dużo porozumień z gminami i kolejne może być problemem. Dopiero argumenty wiceprezydenta Józefa Górnego przekonały radnych PO, by głosowali za porozumieniem. PiS zdania nie zmienił i głosował przeciwko.