czwartek, 05 września 2013 08:04

Zepsuł się respirator, pacjent zmarł

49-letni pacjent oddziału neurologii chełmskiego szpitala zmarł, gdy zepsuł się respirator, który podtrzymywał jego funkcje życiowe. Szpital powołał komisję, która ma wyjaśnić przyczyny zdarzenia. Powiadomił też prokuraturę.

czwartek, 05 września 2013 08:03

Podpułkownik nie doczekał końca procesu

W niedzielę (25 sierpnia) zmarł Andrzej L., emerytowany podpułkownik Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie. Był oskarżony o molestowanie i mobbing. Proces w tej sprawie toczył się przed chełmskim sądem. Podpułkownik nie przyznawał się do winy. Nie doczekał sądowego wyroku.

czwartek, 05 września 2013 08:02

Szalona jazda zaprowadziła go za kraty

Najbliższe trzy miesiące 22-letni chełmianin Daniel K. spędzi za kratami. To on przed kilkoma dniami szaleńczo uciekał przed policyjnym pościgiem. Wcześniej omal nie zabił funkcjonariusza drogówki.

czwartek, 05 września 2013 07:44

Kino z klasą

Warto było czekać. Od soboty 31 sierpnia Chełm ma kino z prawdziwego zdarzenia. Na otwarciu Centrum Kultury Filmowej „Zorza” były tłumy. - Mamy pierwsze kino w województwie wyposażone w technologię 4K - mówi dumnie Agata Fisz, prezydent Chełma. Remont kina był kosztowny, miasto w ostatniej chwili musiało dołożyć do dodatkowych prac jeszcze ponad 250 tys. zł. Całość kosztowała około 3,7 mln zł.

czwartek, 05 września 2013 07:41

Święto pani Marianny

W czwartek, 29 sierpnia Marianna Chudoba z Chełma świętowała setne urodziny. Były kwiaty, życzenia i upominki od najbliższych. O jubilatce nie zapomniały też władze miasta oraz przedstawiciele MOPR i KRUS.

czwartek, 05 września 2013 07:40

Aquapark coraz bliżej

Do końca września br. ma być gotowa dokumentacja projektowa i wydane pozwolenie na budowę aquaparku. Spółka Chełmski Park Wodny i Targowiska Miejskie przygotowuje się do opracowania biznesplanu, niezbędnego do dalszego postępowania. Wojewoda lubelski zgodził się na komunalizację gruntu skarbu państwa, na którym mają powstać parkingi na potrzeby Centrum Sportów Wodnych. Prace związane z budową aquaparku idą pełną parą.