czwartek, 24 kwietnia 2014 10:41

ZNP pod flagami

Na chełmskich placówkach oświatowych, na znak protestu, wywieszono flagi Związku Nauczycielstwa Polskiego. Związkowcy sprzeciwiają się temu, aby asystenci nauczyciela byli wynagradzani na podstawie Kodeksu Pracy. - Propozycje rządowe prowadzą do powolnego zaprzestania zatrudniania nauczycieli na podstawie Karty Nauczyciela, a my się na to nie godzimy - mówi Marta Skroś, zastępca prezesa ZNP w Chełmie.

czwartek, 24 kwietnia 2014 10:40

Płatne parkowanie kwestią czasu

Urzędnicy i niektórzy radni opowiadają się za wprowadzeniem płatnych parkingów w Chełmie. - Nie ma od tego odwrotu - uważa wiceprezydent miasta Józef Górny.

czwartek, 24 kwietnia 2014 10:40

Za wodę jak za zboże

Mieszkańcy kamienicy przy ul. Pocztowej 17 skarżą się na ogromne ceny ciepłej wody. - Za metr sześcienny ciepłej wody w grudniu płaciliśmy 17 zł, a w lutym już 67 zł. To nie do pomyślenia! - oburza się nasz Czytelnik.

czwartek, 24 kwietnia 2014 10:40

Mieszkania socjalne na wynajem?

Mieszkaniec ulicy Czackiego zarzuca urzędnikom, że nie sprawdzają należycie tego, w jaki sposób wykorzystywane są mieszkania socjalne. - Przy naszej ulicy rodzina dostała mieszkanie socjalne, ale od roku przebywa za granicą, a mieszkanie wynajmuje - mówi mieszkaniec ul. Czackiego.

czwartek, 24 kwietnia 2014 10:39

Chipy a kupy

Radni wracają do tematu psich odchodów i chipowania psów. - Dopóki psy nie będą miały chipów, problem psich odchodów nie zniknie - mówi radny Zdzisław Szwed.

czwartek, 24 kwietnia 2014 10:39

Mur się wali

Osunął się mur przy ul. Sienkiewicza. Chełmianie skarżą się, że urzędnicy od tygodni nic nie robią z tym problemem. - Tylko czekać aż mur całkiem runie na chodnik, a przecież to blisko szkoły - mówi nasz Czytelnik.